Довибори в Раду: суд скасував рішення ЦВК про перемогу Вірастюка

2 мая, 2021 10 :45

Велика палата Верховного Суду ввечері 1 травня скасувала протокол Центральної виборчої комісії щодо визнання кандидата від «Слуги народу» Василя Вірастюка переможцем в окрузі 87, що на Івано-Франківщині. Про це повідомили в громадянській мережі ОПОРА.

Зазначається, що суд також визнав протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87.

В ОПОРІ зазначили, що це рішення мотивовано тим, що при встановленні результатів голосування в окрузі 87 ЦВК не було забезпечено перевірку всіх порушень, що були допущені та на які посилались учасники виборчого процесу.

«Таким чином Велика Палата частково задовольнила апеляційну скаргу Олександра Шевченка на Рішення Верховного Суду від 28 квітня 2020 року у справі №9901/114/21», – повідомили у громадянській мережі.

Раніше Шевченко подав апеляцію, оскільки не визнав протокол ЦВК про результати виборів в окрузі та оскаржив його. Крім цього, кандидат в нардепи в позові просив зобов’язати ЦВК продовжити встановлювати результати та відправити ОВК 87 округу на уточнення протоколу. 28 квітня ВСУ Шевченку відмовив повністю.

Нагадаємо, що ЦВК оголосила Василя Вірастюка переможцем на довиборах у раду. Після встановлення результатів ЦВК звернулась до Нацполіції через численні порушення в ОВО №87.