У Миколаєві створили «Штаб Захисту Миколаївщини»

3 мая, 2021 09 :13

У п’ятницю, 30 квітня, відбулася презентація координаційно-підготовчого об’єднання «Штаб Захисту Миколаївщини», до якого увійшли ветеранські та національно-патріотичні організації. Про це MyCity повідомили організатори заходу.

Ініціаторами створення штабу виступив Національний Корпус у Миколаєві. Їх підтримали ветеранські й патріотичні організації та спілки.

На презентації новоствореного об’єднання обговорювалися різні питання: дії штабу у разі повномасштабного вторгнення військ РФ, проведення підготовки в рамках мобілізації «Миколаївські Резервісти», співпраця ветеранських і національно-патріотичних організацій з органами влади, а також координація між громадськістю, силовими структурами та територіальною обороною.

За словами керівника Миколаївського Національного Корпуси Микити Плєханова, штаби будуть займатися координацією та підготовкою особового складу для організації територіальної оборони.

«Завдання штабу полягає в безпосередній комунікації з активними громадянами, громадськими та ветеранськими організаціями, волонтерами, військовими частинами та іншими спеціалізованими державними структурами. Також проведення спільних тренувань, спеціалізованих курсів і зборів», — зазначив Плєханов.

Подібні координаційні штаби вже створені у Харкові та Одесі. Таким чином розвиток подібних штабів дозволить створити чітку відпрацьовану схему взаємодії у разі повномасштабного наступу країни-агресора у кожному регіоні, систему проведення швидкої мобілізації, якісну підготовку членів тероборони та цивільного населення.