У Миколаєві на території розграбованої пам’ятки «Дідова хата» знайшли унікальну амфору

4 мая, 2021 13 :10

Після грабіжників на території археологічної пам’ятки національного значення «Дідова Хата І» в мікрорайоні Мала Корениха знайшли амфору з тавром міста Акамф. Про це в програмі «Радіодень» розповів науковий співробітник інституту археології НАН України, старший викладач Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського археолог Олександр Смирнов.

«Ми знайшли там фрагменти кераміки, кістки тварин, череп коня. Є чимало цікавих артефактів. Наприклад, амфора. На її ручці є тавро міста Акамф (Афон). Таких амфор, де є тавро, збереглося у світі близько 700. І одну з них ми знайшли в Миколаєві після грабіжників. Вони її або не помітили, або подумали, що не зможуть продати», — сказав він.

З наукової точки зору знахідка археологів дає цікаву інформацію про період, коли відбувся похід македонської армії Олександра Великого, про торговельні зв’язки нашого регіону з античним світом.

Нагадаємо, миколаївський активіст Ілля Зелінський опублікував у себе на сторінці у Фейсбуці відео, на якому можна побачити, що невідомі особи проводили незаконні розкопки на території античного поселення «Дідова Хата І» в мікрорайоні Мала Корениха.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич запевнив, що міська влада візьме цей кричущий випадок вандалізму на свій контроль.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в листопаді в селі Скобелеве Казанківського району невідомі почали незаконні розкопки кургану, який відноситься до Висунської групи царських скіфських поховань.

На місці кургану залишився котлован глибиною 15 метрів і тонни свіжого грунту. 

Як раніше повідомляла пресслужба поліції Миколаївської області, трьом чоловікам — жителям міст Києва і Одеси — оголосили про підозру в умисному незаконному знищенні кургану в селі Скобелеве.

Раніше повідомлялося, в яких районах Миколаївської області найбільш поширений вандалізм.