В Криму вже почав знижуватись рівень одного з основних водосховищ

4 мая, 2021 15 :45

У Білогірському водосховищі почав знижуватися рівень води, повідомляє Крим.Реалії. Раніше влада відновила спуск води з цього водосховища на потреби південно-східного Криму.

Станом на початок травня, рівень води опустився значно нижче смуги прибою. Це сталося за минулі два тижні з початку спуску води з водосховища.

«Води з Білогірського водосховища спускають більше, ніж туди надходить, відповідно рівень води в ньому став помітно падати. І це тільки початок. Влітку цей процес відбуватиметься набагато швидше, а це означає, запаси корисного об’єму води можуть вичерпатися ще швидше, ніж торік», – повідомив активіст громадського руху «Вільний Крим» із Білогірського району Решад Меметов.

На річці Біюк-Карасу нижче греблі Білогірського водосховища влада демонтувала земляну дамбу, споруджену торік підрозділами російських трубопровідних військ.

Об’єм води в кримських водоймищах зараз значно менший, ніж спостерігався станом на 1 травня 2020 року.

«До початку травня загальний сумарний об’єм води у водосховищах, розташованих в руслах річок, склав 85,801 млн кубічних метрів, що на 24,411 млн кубічних метрів більше, ніж місяць тому, але на 8,979 млн кубічних метрів менше, ніж станом на 1 травня 2020 року», – повідомили в кримському Гідрометцентрі.