Вступ України в НАТО обговорять в червні

4 мая, 2021 12 :45

Учасники саміту НАТО в червні обговорять «дорожню карту» вступу України в альянс. Про це заявив президент  Польщі Анджей Дуда на брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві, повідомляє українська служба Польського радіо.

У понеділок, 3 травня, в Польщі відзначається 230-річчя першої польської конституції. На святкування до Варшави прибули президенти України, Литви, Латвії та Естонії.

«Я розповів пану Зеленському про перспективу наближається саміту «бухарестської дев’ятки», тобто держав Центральної Європи — членів НАТО, який через тиждень відбудеться в Бухаресті, де ми будемо розмовляти про проблеми безпеки, і думаю, що питання України та Білорусії буде там дуже-дуже важливою темою, особливо України», — сказав Дуда.

«По-друге, ми говорили про наближення саміті всього Північноатлантичного союзу, який через півтора місяця, в середині червня, відбудеться в Брюсселі, де ця тема з повною упевненістю теж буде обговорюватися», — заявив президент Польщі.

Дуда пояснив, що на саміті НАТО обговорять «питання вказівки Україні формалізованим способом дороги, яку вона повинна пройти для членства в Північноатлантичному союзі, «дорожньої карти» для членства, яке є фундаментальним питанням і за яке Україна бореться».

Раніше і. о. помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер заявив, що двері НАТО відкриті для нових учасників, в тому числі та для України. Однак нашій країні потрібно провести реформи, щоб відповідати вимогам Альянсу.

Він зазначив, що США прагнуть до того, щоб Україна відповідала інтересам Альянсу.