ЦВК не зареєструвала Вірастюка народним депутатом

5 мая, 2021 18 :25

Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидата від «Слуги Народу» Василя Вірастюка народним депутатом України. Таке вирішили на засіданні ЦВК 5 травня. Відповідне рішення було прийнято одноголосно всіма членами ЦВК.

Так, 27 квітня до Центральної виборчої комісії надійшла заява кандидата від «Слуги Народу» Вірастюка про реєстрацію його народним кандидатом. Але Велика палата Верховного Суду ввечері 1 травня скасувала протокол Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів в окрузі №87. Тепер у комісії немає законних підстав для визнання Вірастюка депутатом Верховної Ради України.

Заступник голови ЦВК Віталій Плукар наголосив, що наразі немає «чистого юридичного шляху для виходу з цієї ситуації».

«Наразі виборча комісія робить усе можливе для пошуку найоптимальнішого шляку розв’язання цієї ситуації. Зокрема, і з урахуванням законодавчо визначених повноважень Комісії, і з урахуванням позиції суду», — зазначив він.

В той же час Плукар зауважив, що ЦВК робить все можливе, щоб все-таки встановити результати виборів в окрузі №87.

Нагадаємо, що ЦВК оголосила Василя Вірастюка переможцем на довиборах до Верховної Ради. Після встановлення результатів ЦВК звернулась до Нацполіції через численні порушення в ОВО №87.