В Україні хочуть заборонити продаж цигарок зі смаками і запахами

6 мая, 2021 10 :36

В Україні можуть заборонити продаж сигарет зі смаками, запахами і добавками. А вміст смоли в сигаретах та антирекламу на упаковках можуть сутєво змінити.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів фахівець громадської організації «Життя» Дмитро Купира.

Він повідомив, що в ВР вже зареєстрували необхідний законопроект, який в першу чергу направлений на громадянське здоров’я, а вже потім на якість тютюнових виробів . Що стосується ціни, то експерт вважає, що вона не зміниться.

«У нас на ринку поширені ароматизовані сигарети – фруктові, ментолові тощо. За дослідженнями, які проводилися в США, 80% дітей уперше пробують курити саме ароматизовані сигарети, адже вони приємніші на смак. Така заборона діє у всіх країнах ЄС без винятку. І Україна, підписавши угоду про Асоціацію з ЄС, взяла зобов’язання забезпечити рівень захисту здоров’я своїх громадян на такому ж рівні. Немає підстав вважати, що буде виникати контрабанда. Адже залежність наступає не від ароматизованої сигарети, а від нікотину. Пересічний споживач розуміє, що йому легше піти в магазин купити, ніж шукати в незрозумілих торговців за незрозумілу ціну», – сказав Купира.

Окрім заборони сигарет зі смаками, законопроєкт передбачає також заборону сигарет, в яких показники вмісту не перевищуватимуть встановлену норму: нікотину – 1,0 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг;

Окрім цього, на всіх тютюнових виробах мають бути медичні попередження з картинками.

«Багатьох виробників та імпортерів законопроєкт взагалі не зачепить. Він, можливо, зачепить невелику частину. Але це не вплине на їх ціну. Тому що виробництво тютюнових виробів – це високотехнологічний процес, їх виробляють мільярдами. Вміст нікотину регулюється в ручному режимі, це не стосується вирощування. Тому внесення технологічних змін одноразово на десятки мільярдів випущених сигарет не може вплинути на ціну», — додав фахівець.

Що стосується антиреклами, то наразі в Україні вона становить 50% площі на пачці сигарет, а пропонується розміщувати її на 65% площі. Водночас з обох сторін пропонують розміщувати картинки, адже вони мають кращий ефект на споживача.