Миколаївцям розповіли, як діяти в разі необхідності укладення декларації з сімейним лікарем

8 мая, 2021 11 :10

Житель Миколаєва Ігор Кушніренко поскаржився, що дані на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) про вільних сімейних лікарів, з якими можна укласти декларацію, не співпадають з інформацією, яку озвучують безпосередньо у лікувальному закладі. Чому так відбувається, виданню MyCity пояснили в управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради. Також розповіли, куди звертатится за актуальною інформацію про наявність вільних лікарів.

Так, у фейсбук-групі «Contact Center при Миколаївській міській раді» Кушніренко заявив, що на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) повідомляється, що лікарів з можливістю укласти декларацію достатньо, але за телефоном в ЦПМСД №4 кажуть, що «вільних лікарів немає».

В управлінні охорони здоров’я пояснили, що ситуація щодо вільних сімейних лікарів може різнитися в кожному закладі протягом дня у зв’язку з численними зверненнями громадян в період карантину, пов’язаного з коронавірусом. Також зазначили, що до управління надходять поодинокі звернення щодо вибору сімейного лікаря, оскільки процес укладання декларацій продовжується з березня 2018 року.

Разом з тим миколаївцям порадили у разі необхідності отримання консультації з питань організації надання медичної допомоги, зокрема питань укладення декларації, звертатися до Call-центрів закладів охорони здоров’я, які працюють щоденно з 08:00 до 20:00.

«Інформація щодо вільних лікарів, з якими можна укласти декларацію, змінюється щоденно, тому необхідно звертатися безпосередньо до Call-центрів КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги», — наголосили в управлінні.

Зазначимо, що станом на 29 квітня 358 738 мешканців міста Миколаєва визначилися з лікарем. З них:

КНП ММР «ЦПМСД №1» – 34 089

КНП ММР «ЦПМСД №2» – 67 999

КНП ММР «ЦПМСД №3» – 44 489

КНП ММР «ЦПМСД №4» – 47 960

КНП ММР «ЦПМСД №5» – 47 054

КНП ММР «ЦПМСД №6» – 65 427

КНП ММР «ЦПМСД №7» – 51 720.