«Порції, як для котика»: батьки через депутата облради поскаржилися на харчування в школі №1 імені Ольжича

7 мая, 2021 14 :05

Депутат Миколаївської обласної ради від фракції «За майбутнє» Альона Кара поділилася фотографіями порцій обіду зі школи №1 ім. Олега Ольжича, що знаходиться в Корабельному районі міста. Вона обурилася розмірами порцій, якими годують дітей, назвавши їх «як для котика».

Про це вона написала на своїй сторінці в Фейсбук, а пізніше кореспонденту MyCity розповіла, що харчування у школі стало гіршим взимку.

«До мене звернулися батьки учнів школи №1 та поскаржилися на те, що їх дітям приносять такі порції на обід. Батьки показали мені фото порцій, які були взимку, і вони суттєво відрізняються від тих, що є зараз… Батькам не пояснили, що саме стало причиною зменшення порцій харчування», сказала депутат.

Вона також показала світлини порцій, які були взимку і що є зараз.

Також депутат зазначила, що батьки побажали залишитися анонімними, адже більшість із них начебто залякані керівництвом школи та вчителями. Батьки не хочуть, щоб у майбутньому через це у їхніх дітей були проблеми.

«Це все подавалося під виглядом того, що харчування у школах погане і через те, що діти відмовляються його їсти, продукти викидаються. А якщо батьки будуть платити за харчування, то діти будуть краще їсти і менше викидати. Але від того, що батьки почали сплачувати разом із місцевою владою, якість продуктів не покращилася. І тому яка різниця, будуть діти викидати не смачну кашу, яку оплатив бюджет, чи викидати несмачну кашу, яку оплатили батьки», — додала Кара.

Зазначимо, що зараз батьки учнів школі №1 платять за харчування навпіл із місцевою владою (за учнів 1-4 класів батьки платять 50%, а в дитячих садках – 70%), згідно з рішенням виконкому від 23 грудня 2020 року.

На думку Кари, централізоване харчування має як свої переваги, так і недоліки.

«Якщо, припустимо, моя дитина отруїлася в школі, то я прийду до директора і буду вирішувати з ним це питання. А якщо школу годує КОП, то хто з тих 100 бухгалтерів виявиться винним у тому, що дитина з’їла неякісну їжу. Або якщо, наприклад, до школи привезли ковбасу, а вона не дуже свіжа. Директор може відмовитися, так, але що будуть їсти діти в такому випадку? КОП же не привезе нову. А коли заклад на самостійному харчуванні, то ці питання вирішуються простіше і винного знайти можна», — вважає депутат.

Також вона додала, що після такого «сигналу» управління освіти Миколаївської міської ради зобов’язане відреагувати на скарги батьків, виїхати до школи та попрохати  контрольну порцію. Крім цього, вважає депутат, управління освіти повинне налагодити зв’язок із батьками учнів, щоб ті не боялися керівництва школи, та відкрито говорили про недоліки навчального закладу.

Журналісти MyCity для отримання коментарів звернулись до керівництва міської школи №1 імені Олега Ольжича, проте конкретних відповідей отримати не вдалося. Секретар, яка підняла слухавку, відповіла, що директор знаходиться на нараді у мера. Також секретар відмовилась давати номер директора.

Журналістам порадили написати офіційний письмовий запит керівництву школи, після чого його, можливо, розгляне директор.

Запит ми уже направили.

Що стосується організатора харчування у школі, то ним, згідно з опублікованим тендером на порталі держзакупівель ProZorro, є комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах. Договір з «КОПом» підписали 22 лютого 2021 року, і діє він до 31 грудня 2021. Сума тендера склала 1 млн 236 тисяч гривень.

Також варто зазначити, що основний тендер на організацію харчування в закладах освіти Миколаєва провели 25 січня 2021 року. Тоді на тендері переміг саме «КОП», проте школи №1 імені Олега Ольжича у переліку із 122 закладів освіти не було.

Та уже за місяць школа уклала окремий договір із комунальним підприємством.

Нагадаємо, скандали із організацією харчування закладів освіти в Миколаєві трапляються не вперше. Раніше на сесію міськради приходили батьки учнів 11 дитсадків, що організовують харчування самостійно. Мова йде про дитячі садки: № 5, 77, 83, 87, 101, 117, 132, 140, 142, 143, 148.

Пізніше начальниця управління охорони здоров’я міськради Ганна Личко коментувала скандал навколо харчування, заявивши, що цього року тендер виграв КОП, проте у наступному році його може виграти хтось інший.