Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Степанов заявив про вихід України з третьої хвилі пандемії коронавірусу

7 мая, 2021 13 :24

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з «червоним» рівнем епіднебезпеки. Про це він повідомив у фейсбуці.

За його словами, сьогодні, 7 травня, відбудеться  засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, і вже завтра Сумська область вийде з «червоної» зони.

«Це були надзвичайно складні 2 місяці. Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем. За кожне життя боролися, як на війні. За що величезна шана й подяка нашим медикам. Щодня я був на зв’язку з лікарями, які з жахом повідомляли нові подробиці перебігу південноафриканського штаму, про складність лікування та одужання. На превеликий жаль, на цій ковідній війні не обійшлося без втрат. Третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Адже величезна кількість хворих спровокувала велику кількість смертей. Вірусу було байдуже кого забирати – чи молодого чоловіка 37-ми років, який вів правильний спосіб життя й займався спортом, чи літніх людей», — зазначив Степанов.

За даними міністра, перші тижні вірус розвивався шаленими темпами. Кінець березня й початок квітня були найпіковішими. Він згадав про велику потребу в кисні, через що потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити.

«На піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії. А ще рік тому потужності всієї країни складали всього 3,5 тисячі ліжок», — зазначив він.

Степанов закликав українців не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил.