Миколаєвський краєзнавчий музей отримав в подарунок макет українського подвір’я

10 мая, 2021 14 :05

Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми» отримав в подарунок від мешканця Миколаївської області макет українського подвір’я.

Про це повідомляється на сторінці музею в Facebook. Подарунок зробив житель миколаївського села Дорошівка Володимир Мар’янов.

 «Це узагальнений вигляд подвір’я Миколаївщини. Саме такі будівлі й господарчі споруди можна ще побачити в різних куточках області, нажаль, їх залишається все менше», — розповів автор моделі.

В музеї зазначають, що подарунок пана Володимира важливий тим, що ілюструє побут села, який поступово зникає.

«Сьогодні ніхто не будує з глини і очерету. Не зустрінеш хати, з якої можна пройти в хлів, не виходячи з дому. Відійшли у минуле мури з «дикого» каменю. Тому подарунок Володимира Валерійовича такий важливий для збереження пам’яті про українське народне будівництво», — повідомляють в музеї.

Макет виконаний у масштабі 1:35 і насичений великою кількістю реалістичних деталей.

Про автора: Володимир Мар’янов народився і виріс у с. Дорошівка на Вознесенщині. Ще у дитинстві захопився моделюванням. Закінчив школу авіамеханіки на Київщині, працював у Миколаєві.

Співробітники і дирекція музею висловлюють слова глибокої вдячності пану Володимиру за його щирий подарунок, — йдеться у повідомленні.