В Миколаєві відбулись спортивні змагання з бігу «Миколаївська миля»

7 мая, 2021 20 :05

В Миколаєві, 5 травня у парку «Перемога» відбулися всеукраїнські змагання з бігу на дистанцію у 1609 метрів, у яких взяли участь спортсмени з Київської, Херсонської, Одеської, Полтавської та Миколаївської областей, — повідомляє «Суспільне. Миколаїв».

Всеукраїнські змагання з бігу «Миколаївська миля» вже у 42 раз приймали легкоатлетів з різних регіонів України.

«Щороку ми бігали, щоб зберегти традиції, провели їх у онлайн-режимі, бігали індивідуальні забіги, хто де міг. Традиційно все відбувається другого травня. Змагання відбуваються у форматі однієї милі, це чотири кола на стадіоні і дев’ять метрів. Виходить 1609 метрів. Всі учасники зібрані по категоріям. У забігу вже вирішується, хто переможе», – розповів президент Федерації легкої атлетики Миколаївської області Володимир Кілярський.

Вікова категорія – дівчата 2006–2007 років народження. Серед усіх першість виборола вихованка Херсонської спортивної школи Тетяна Мазуркевич. Раніше дистанцію більше 1000 метрів не бігла.

Близько 100 легкоатлетів з п'яти областей України бігли "Миколаївську милю"Суспільне Миколаїв

На останніх 100 метрах поруч з Тетяною бігла та отримала друге місце Юлія Тимощук з Миколаєва. Легкою атлетикою займається рік у Миколаївські спортивній школі. Для дівчини це перші змагання на таку дистанцію, тому результатом задоволена.

«Готувалась не дуже довго, але готувалась. Результат – друга. Я думаю, нормально для першого разу», – розповіла Юлія Тимощук.

Серед юнаків перемогу в забігу здобув Антон Брунак. Хлопець з Херсонської області. Такі змагання вважає інтенсивною розминкою перед наступними чемпіонатами.

«Тактики як такої не було, я просто біг за першим–другим місцем і останній круг перегнав. Я не очікував на результат, я біг тільки заради місця і усе. Крім цього є ще старти українські і обласні, але більше я готуюсь до українських стартів», – сказав Антон Брунак.

Остання категорія змагань – ветерани. Віталій Бригарчук сьогодні долав дистанцію у категорії «Чоловіки 1981 року народження та старші». Участь у «Миколаївській милі» бере другий рік поспіль. Говорить, біжить не для перемоги, а для задоволення.

«Моя бігова кар’єра розпочалась саме з Миколаївської милі, це було два роки тому і за цей час я вже пробіг більше п’ятдесяти напівмарафонів, з десять марафонів та ультрамарафони на дистанції 60, 80, 100 км. Набігаю у середньому 400–600 кілометрів за місяць, це можуть бути різні дистанції», – сказав Віталій Бригарчук.

Близько 100 легкоатлетів з п'яти областей України бігли "Миколаївську милю"

У змаганнях взяли участь близько ста спортсменів з п’яти областей України. Всього було 12 забігів у різних вікових категоріях.