Напередодні Дня Перемоги миколаївцям нагадали про відповідальність за використання забороненої символіки

7 мая, 2021 19 :52

Перед відзначенням Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні поліція нагадала громадянам про норми чинного законодавства та закликала утриматись від порушень.

В пресслужбі поліції Миколаївської області нагадали, що за порушення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 436-1 Кримінального кодексу України, виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їхніх фрагментів на всій території України, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Якщо вищезгадані дії вчинені представником влади або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, або повторно, то такі дії будуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Згідно зі статтею 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення, тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення. Повторні дії впродовж року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення, караються штрафом від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративним арештом на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Випадки, коли використання символіки дозволено, зазначені в статті 4 Закону України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Правоохоронці звертаються до громадян та закликають з пошаною і відповідально відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, дотримуватись законності, з повагою ставитись до ветеранів та їхнього подвигу, бути толерантними один до одного, не влаштовувати провокацій, а, в першу чергу, проявити згуртованість.