Затоплення Бузького Гарду може призвести до зриву виконання зобов’язань України перед ЄС

8 мая, 2021 10 :00

Затоплення Бузького Гарду на Миколаївщині може призвести до зриву виконання зобов’язань України перед Європейським Союзом. Про це йдеться у відповіді заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Шахматенка на інформаційний запит журналістів «Суспільне: Миколаїв». 

Прийняття програми розвитку гідроенергетики до 2026 року передбачає реалізацію кількох проєктів, зокрема будівництво Дністровської ГАЕС, будівництво каскаду Верхньодністровських ГЕС, будівництво Ташлицької ГАЕС, яке пов’язане із знищенням частини територій національного парку Бузький Гард, що буде затоплена через підняття рівня Олександрівського водосховища.

«Слід відзначити, що території вищезазначених національних природних парків передбачається включити до Смарагдової мережі Європи, створення якої на території України передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Порушення природного стану цих об’єктів може призвести до зриву виконання зобов’язань України перед ЄС».

До 24 травня триватимуть громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. По їх завершенню матеріали опрацьовуватимуться уповноваженим органом. Рішення у триденний термін оприлюднять у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, – йдеться у відповіді Міндовкілля.

Нагадаємо, що активісти та ветерани ООС/АТО прикували себе ланцюгами на Гардовому острові, щоби звернути увагу на ризик затоплення частини Національного природнього парку «Бузький Гард» в разі підняття води в Олександрівському водосховищі.