В Миколаєві під музику військового оркестру привітали єдиного визволителя міста Дмитра Іванця

9 мая, 2021 09 :00

В Миколаєві привітали останнього визволителя Миколаєва, який нині живе в місті — Дмитра Пилиповича Іванця. Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

Дмитру Пилиповичу Іванцю 97 років. Він єдиний із тих, хто нині живе в місті, брав участь у боях за визволення Миколаєва. Війну Дмитро Пилипович зустрів у Миколаєві. Після призову в діючу армію, у складі 61 стрілецької дивізії визволяв наше місто. Потім були бої за визволення Білорусі, Польщі, країн Прибалтики, битва за Берлін. Був поранений. Перемогу зустрів у Чехії.

Після закінчення війни Дмитро Пилипович працював на Чорноморському суднобудівному заводі, його робота була пов’язана з підводними човнами. За мужність і героїзм нагороджений орденами «Вітчизняної війни» 1 ступеня, «За мужність» та багатьма медалями.

Напередодні Дня перемоги над нацизмом Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич відвідав ветерана вдома та подякував за звитяжний життєвий шлях.

«Незважаючи на поважний вік, Дмитро Пилипович і зараз дивує силою духу та активністю. На його прикладі треба вчитись, як гідно прожити своє життя», — каже мер Миколаєва.

Учасник бойових дій Другої світової війни тримається бадьоро, незважаючи на нещодавню хворобу. Дмитро Іванець подолав небезпечну недугу COVID-19.

Сьогодні ветеран, переможець із готовністю ділиться спогадами про фронтовий шлях, пригадує, які випробування довелося витримати.

На знак вшанування подвигу визволителя біля будинку Дмитра Іванця зіграв військовий оркестр Національної гвардії України.