Без масок, але з портретом українського націоналіста: як у Миколаєві «Безсмертний полк» марширував. ФОТОРЕПОРТАЖ

9 мая, 2021 15 :05

У неділю, 9 травня, на День перемоги у Миколаєві традиційно пройшла акція «Безсмертний полк». Про те, як відбувалась хода, розповідає кореспондент видання MyCity.

Почали збиратись на марш ще об 11:30, а розпочалась хода о 12:00 біля супермаркету «Сотка» (нині — MIDA). На цей час в «полк» набралося приблизно 250-300 людей. Дехто з них уже традиційно тримав у руках портрети загиблих на війні родичів.

Проте цьогоріч між ними незрозумілим чином опинився портрет українського політика, націоналіста та журналіста Дмитра Корчинського.

Йдучи, люди співали радянських пісень: «День победы», «Вставай, страна огромная», «Катюша». Також представники «полку» викрикували як типові для 9 травня гасла «Спасибо деду за победу», так і провокативні, на кшталт «Николаев смелее – гони Бандеру в шею». Охороняли марширувальників декілька десятків поліцейських, які оточили колону з обох боків.

Коли колона почала підходити до Каштанового скверу, вздовж нього вишикувались миколаївські ветерани АТО/ООС, які лише поглядом проводили колону.

Закінчилась хода біля пам’ятника Ольшанцям-визволителям та Вічного вогню. Там люди ще поспівали кілька пісень та «кричалок», після чого поклали квіти до обеліска й розійшлись.

Окремо варто додати, що члени колони жодним чином не виконували навіть мінімальні карантинні обмеження. Якщо минулого року вони намагались тримати дистанцію та йти у масках, то цьогоріч майже ніхто маску не надягав. Те саме і з безпечною дистанцією – її ніхто не дотримувався.

ФОТО:

Нагадаємо, на День перемоги у Миколаєві під музику військового оркестру привітали єдиного визволителя міста Дмитра Іванця.