Нацистські вітання і комуністичні символи: поліція розповіла про порушення в День Перемоги

9 мая, 2021 14 :45

Поліцейські 9 травня з усієї території України відкрили три кримінальні провадження за використання символіки тоталітарних режимів і склали один адмінпротокол на чоловіка, який використовував нацистське вітання. Про це заявив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич під час селекторної наради оперативних штабів, повідомляє Департамент комунікації МВС України.

В Миколаївській області місцева мешканка на даху будинку закріпила прапор червоного кольору з комуністичною символікою і встановила дві фотографії з георгіївською стрічкою. А в Житомирській області на території ТОВ Автомир на флагштоку один із співробітників розмістив прапор червоного кольору з комуністичною символікою. Також в Запоріжжі біля пам’ятника «Воїнам-автомобілістам» невідомий закріпив прапор червоного кольору з написом «Полк перемоги 1941-1945».

«За всіма випадками поліцією порушено кримінальні провадження у ч.1 ст. 436-1», — сказав Фацевич.

У МВС також додали, що в Києві поліцейські також склали адмінпротокол на чоловіка, який використовував нацистське вітання під час заходів.

Під час акції біля парку Вічної Слави одного з учасників притягнули до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство. На нього склали адміністративний протокол за ст. 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Працівники поліції встановили особу правопорушника. Ним виявився 16-річний місцевий житель.