Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В ЄС вирішили не продовжувати контракт на постачання вакцини AstraZeneca

10 мая, 2021 14 :49

Європейський Союз не продовжив контракт із фармацевтичною компанією AstraZeneca на постачання вакцини проти коронавірусу. Чинна угода завершується у червні.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на комісара ЄС із внутрішньої торгівлі Тьєррі Бретон.

«Ми не оновлювали замовлення після червня. Побачимо, що станеться», — сказав він.

Бретон не виключив, що в майбутньому можливе відновлення контракту.

Рішення ЄС підтримав президент Франції Емманюель Макрон. Він зазначив, що у країні продовжать використовувати вакцину від AstraZeneca «для виходу з кризи». Однак, за словами президента, для боротьби з новими штамами необхідні «інші, ефективніші вакцини», передає Le Parisien.

Заява Бретона з’явилася після того, як ЄС підписав контракт на отримання 1,8 мільярда доз вакцини Pfizer/BioNTech упродовж 2021-2023 років. Ці дози планують використовувати як для щеплення жителів ЄС, так і для перепродажу та пожертв іншим країнам.

Водночас, як пише Громадське з AstraZeneca Єврокомісія буде судитися. 26 квітня там повідомили, що розпочинають судовий процес через невиконання контракту та відсутність плану для забезпечення своєчасного постачання вакцин проти COVID-19.

AstraZeneca вже назвала судовий позов безпідставним і заявила, що рішуче захищатиметься в суді. Відповідно до договору, справу мають розглядати суди в Бельгії.

Україна також використовує вакцину компанії AstraZeneca для щеплень проти COVID-19. Наразі ми отримали 500 тисяч доз CoviShield — це вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії, та 367 200 доз вакцини AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї.