На водопостачання Єланецького району направлять 10,4 млн грн

11 мая, 2021 09 :03

Цього року на початок робіт з реконструкції Казанківського групового водопроводу для забезпечення Єланецького району централізованим водопостачанням буде спрямовано 10,4 млн грн. Про це Миколаївській обласній раді повідомили у Державному агентстві водних ресурсів України, написала голова облради Ганна Замазєєва у фейсбуці.

Це, за словами голови облради, дозволить розпочати процес забезпечення якісною питною водою понад 8 тисяч жителів новоствореної Єланецької селищної територіальної громади.

Замазєєва зазначила, що працюючи в районах області під час передвиборчої компані, побачила, що нагальною проблемою багатьох громад Миколаївщини є відсутність якісного водопостачання. Найнижчий рівень водозабезпечення населення спостерігається в населених пунктах Єланецької селищної територіальної громади, де за природними гідрогеологічними умовами відсутні запаси підземних вод, придатних для питних потреб.

«Разом із профільною постійною комісією з питань ЖКГ обласної ради та за участю народного депутата Артема Чорноморова ми відпрацьовуємо та тримаємо це питання на постійному контролі. Забезпечення населення Миколаївської області питною водою є однією з найбільш важливих проблем та визначене Стратегією розвитку Миколаївської області на період до 2027 року включно, яку ми затвердили на сесії у грудні 2020 року», — зазначила Замазєєва.

Як раніше повідомлялось, вже 18 років у селищі Єланець відсутнє централізоване водопостачання. Жителі чекають на снігопади, як манну небесну, адже це — безкоштовна вода. За іншою людям доводиться ставати в чергу за кілька тижнів вперед і платити найвищу ціну в Україні – 170 грн за метр кубічний.