СБУ викрила злочинців, які продавали підроблену вакцину «Pfizer»

11 мая, 2021 18 :33

Служба безпеки України викрила міжнародне злочинне угруповання, яке продавало підроблену «вакцину» від коронавірусу.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зловмисники рекламували свої послуги і стверджували, що можуть поставляти вакцину від американської компанії «Pfizer». Але насправді вони продавали «фейк» та ще й за 250 долларів.

До складу угруповання входили громадяни України, РФ, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Скориставшись інформаційним приводом, що американська компанія «Pfizer» офіційно почала поставки в Україну, шахраї вирішили на цьому заробити.

Щоб переконати клієнтів у наявності вакцини, члени злочинної групи надавали потенційним покупцям підроблені гарантійні листи від українських банків. Серед іншого, там були зазначені розрахункові рахунки для переведення коштів, які відкриті на громадян України.

СБУ встановила, що зловмисники працювали, у першу чергу, на клієнтів з РФ та Індії – саме туди була таргетована їхня рекламна кампанія. Задокументовано факти отримання передплат від «клієнтів» на тисячі доларів США.

СБУ, у співпраці з МОЗ України та Київською міською прокуратурою, викрила зловмисників та перекрила канал незаконного продажу підробленої вакцини «Pfizer» до інших країн наприкінці квітня.

В СБУ нагадують, що відповідно до політики американської компанії «Пфайзер Продактс Інк» поставки вакцини проти COVID-19 здійснюється виключно за контрактами, укладеними між компаніями групи “Pfizer” та державою. Поставки вакцини здійснюється відповідно до переважних каналів поставки і конкретно до визначених державою місць вакцинації.

Раніше повідомлялося, що до кінця 2021 року Україна отримає 20 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу Pfizer-BioNTech.