Прикордонники затримали в зоні ЧАЕС трьох сталкерів із Росії та Миколаєва

11 мая, 2021 15 :00

10 травня в Київській області прикордонники відділу «Іванків» Житомирського загону спільно з поліцією затримали 3-ох осіб, які пробиралися в зону відчуження та зону безумовного відселення. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

Правопорушниками виявились 27-річний та 25-річна – громадяни Російської Федерації та ровесниця іноземки, громадянка України, жителька Миколаєва. Ці троє намагалися пішки потрапити до Чорнобильської зони з метою екстремального туризму та відпочинку.

Як з’ясували прикордонники, на територію України іноземці потрапили встановленим порядком через діючі авіаційний та автомобільний пункти пропуску.

Стосовно затриманих громадян складено адміністративні протоколи за ст. 46-1 КУпАП «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення», рішення за якими прийматиме суд.

Справка. Сталкер — людина, котра відвідує і досліджує занедбані місця.

Нагадаємо, зараз у Миколаївській області проживає майже 6 тисяч осіб, які так чи інакше брали участь у ліквідації наслідків аварії, проте серйозної фінансової підтримки ці люди не мають.