Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Генпрокуратура офіційно оголосила підозри у держзраді Медведчуку й Козаку

11 мая, 2021 18 :47

Генрпрокуратура офіційно оголосила підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Як відомо, вони є членами політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

Про це на спільному брифінгу Генпрокуратури та СБУ розповіла Генпрокурорка Ірина Венедіктова.

«Медведчуку Віктору Володимировичу і Козаку Тарасу Романовичу повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на території тимчасово окупованих територій і Автономної Республіки Крим», — зачитала Венедіктова.

Вона додала, що підозру оголосили за трьома епізодами.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Також опублікували деякі документи.

За словами Венедіктової, експертиза підтвердила, що голос справді належить Медведчуку.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.

Як додав глава СБУ Іван Баканов, Тарас Козак орієнтовно зараз знаходиться на території РФ, а Медведчук — в Україні. Проте точне місце його перебування правоохоронці поки не встановили.