У департаменті соцзахисту розповіли, скільки сімей загиблих військослужбовців на Миколаївщині отримали компенсацію за житло

13 мая, 2021 16 :09

З 2017 по 2020 рік надано компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 21 сім’ї загиблих учасників АТО/ООС, які перебували на квартирному обліку в Миколаївській області. Про це повідомили в департаменті соціального захисту Миколаївської ОДА у відповіді на інформаційний запит видання MyCity.

Компенсації були виплачені за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На яку суму коштів було здійснено виплати, в департаменті не вказали. При цьому зазначили, що розмір компенсації залежить від кількості членів сім’ї, від кількості осіб з інвалідністю, від наявності у приватній власності житла.

Щодо 2021 року Міністерству у справах ветеранів України, як головному розпоряднику коштів по цій субвенції, надіслано потребу в наданні грошової компенсації для 8 сімей загиблих військовослужбовців із Миколаївської області.

Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» передбачено право на отримання грошової компенсації, зокрема, членами сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, статус яким надано відповідно до абзаців п’ятого — восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадаємо, на 2021 рік в рамках Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» передбачено 11 млн 480 тис. грн на виплати матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО/ООС у Миколаївській області.

Також повідомлялося, що за чотири роки відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на Миколаївщині було придбано житло для 126 сімей учасників антитерористичної операції на Сході України, які потребували поліпшення житлових умов та перебували на квартирному обліку.