Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Медведчук прийшов на допит до Офісу генпрокурора

12 мая, 2021 17 :49

Голова Політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук прийшов на допит до Офісу генерального прокурора.

Про це повідомляє hromadske.

«Мене вчора не було в Києві, ми з дружиною поїхали до сусідньої області. Коли ми дізналися, що проходять обшуки, то повернулися. Звісно, я не збираюся ховатися від когось, я готовий захищатися, не відчуваю своєї провини у чомусь. Все, що робиться – це результат політичних репресій щодо мене як голови політради ОПЗЖ, людини, дії якої не підходять владі», – заявив Медведчук перед допитом.

Нагадаємо, вчора, 11 травня, Генрпрокуратура та СБУ офіційно оголосили підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.