COVID-19 та працевлаштування: які професії найбільш затребувані на Миколаївщині

13 мая, 2021 14 :01

За рік карантину (з січня 2020 року по січень 2021 року) на Миколаївщині в половину зменшилися пропозиції роботодавців щодо працевлаштування. В січні 2021 року центр зайнятості налічував 52,6% вакансій менше, ніж в січні 2020 року.

Про це кореспонденту MyCity розповіли у Миколаївському обласному центрі зайнятості.

Основною причиною зменшення вакансій за рік стала пандемія коронавірусу та карантинні обмеження.

Разом із цим почала зростати кількість безробітних. На кінець травня в Миколаївській області зареєстровано 16 904 безробітних особи.

Протягом січня-квітня 2021 року 2135 роботодавців регіону проінформували службу зайнятості про наявність 9 296 вакансій, що на 23,5% або 2858 одиниць менше, ніж у січні-квітні 2020 року.

В Миколаєві з початку року 399 роботодавців надали 2173 вакансії. Згідно статистики, зменшилася як кількість роботодавців, так і кількість вакансій. Минулого року за аналогічний період 1128 роботодавців надали 4845 вакансій для працевлаштування осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Найпопулярніші вакансії серед миколаївців та роботодавців

Миколаївські роботодавці частіше за все шукали працівників для роботи в сфері сільського господарства — 46,1% вакансій. В сфері державного управління та оборони, соціального страхування, а також переробної промисловості лише  8,3% роботодавців шукали працівників. Трохи менше, 6,8%, вакансій були запропоновані миколаївцям у сфері торгівлі та ремонту. Найменша кількість вакансій стосувалася роботи в сфера транспорту – 5,2%.

Якщо дивитися за професійними групами, то найбільший попит спостерігався на наступних фахівців:

  • на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування – 32,9% (тракторист-машиніст, водій, дорожній робітник, токар);
  • на некваліфікованих працівників – 14,5% (підсобний робітник, сторож, прибиральник, робітник з благоустрою, кухонний робітник, вантажник);
  • кваліфікованих робітників з інструментом – 12,3% (слюсар-ремонтник, швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування);
  • професіоналів – 8,9% (спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування), економіст, агроном, інженер, державний виконавець);
  • кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства – 8,5% (робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, виноградар, овочівник, птахівник, робітник фермерського господарства);
  • фахівців – 8,0% (бухгалтер, сестра медична, фахівець, вихователь);
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 7,2% (продавець, кухар, охоронник, помічник вихователя).

Незважаючи на значне зменшення вакансій, з початку 2021 року були працевлаштовані центром зайнятості 7083 особи, серед яких 6412 безробітних. У порівнянні з минулим роком, кількість працевлаштованих мешканців Миколаївської області зросла на 27,2% або на 1370 осіб.

Що стосується Миколаєва, то з січня по квітень поточного року були влаштовані на роботу 726 осіб, з яких 667 безробітних. Це на 32,9% або 165 осіб більше проти результатів 2020 року.

Найбільшу кількість безробітних було працевлаштовано на:

  • підприємства сільського господарства (57,2%)
  • у сфері торгівлі (7,7%)
  • у сфері державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (7,3%).

Найактивніше знаходили роботу за такими професійними групами: робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (38,7%), некваліфіковані працівники (16,8%), професіонали і фахівці та робітники сільського господарства (по 11,5%).

Раніше повідомлялося, що в Украхні планують запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти. Це є необхідним елементом для аналізу та схвалення подальших рішень щодо розвитку системи вищої освіти України.

Крім цього, на полігоні твердих побутових відходів на Миколаївщині поліція виявила 60 нелегальних заробітчан з Закарпаття, половина з яких — неповнолітні.