Прокуратура вимагатиме взяти Медведчука під варту із можливістю внести 300 млн гривень застави

13 мая, 2021 13 :20

Сьогодні Печерський районний суд Києва обиратиме запобіжний захід депутату від «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку.

Про це пише УНІАН.

За словами нардепа Рената Кузьміна, прокуратура вимагатиме взяти Медведчука під варту з правом внесення застави в 300 мільйонів 930 гривень.

«Для того, щоб Медведчук не зміг внести заставу і опинився під вартою, президент Зеленський своїм Указом заблокував всі його рахунки, рахунки його дружини і підприємств, якими вони володіють. Ось вам справжнє обличчя чинної української влади, яка щодня просторікує про права людини і європейські стандарти правосуддя», — написав Кузьмін.

Джерело в Офісі генпрокурора підтвердило УНІАН, що прокурор буде просити суд обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 300 млн грн.

Нагадаємо, 11 травня, Генрпрокуратура та СБУ офіційно оголосили підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.