Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Медведчуку: наживо

13 мая, 2021 13 :36

Печерський районний суд Києва сьогодні, 13 травня, обирає запобіжний захід Віктору Медведчуку. Як відомо, його підозрюють у держзраді та розкраданні нацресурсів в українському Криму.

Трансляцію із зали суду веде «Суспільне».

Нагадаємо, раніше з’явилась інформація, що прокурори проситимуть взяти Медведчука під варту або внести заставу 300 мільйонів гривень.

Як відомо, 11 травня, Генрпрокуратура та СБУ офіційно оголосили підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.