У Миколаєві готують першу групу добровольців, яких навчать рятувати життя людей і надавати медичну допомогу

14 мая, 2021 11 :50

«Вчись, дій, рятуй»  — під таким гаслом відбувається комплекс навчань з Першої допомоги, організований «Мальтійською службою допомоги». Проект реалізовується в десяти містах України, в тому числі і в Миколаєві, завдяки фундації «Renovadis» – Акція солідарності німецьких католиків з мешканцями Східної Європи. Сутність проекту полягає в збільшенні можливостей самодопомоги громад та їхньої опірності у надзвичайних ситуаціях.

17 травня в Миколаєві розпочався навчальний курс для п’яти волонтерів, які виявили бажання, підвищити свої навички з порятунку життя людини, та в подальшому передавати отримані знання та навички іншим та приймати участь в різних заходах щодо надання відповідної допомоги.

Під час навчання, волонтери отримують необхідні теоретичні знання та практичні навички з надання домедичної допомоги постраждалим у різних станах та з різними травмами, як дорослим так і дітям, з використанням сучасного рятувального обладнання.

Навчання проходить онлайн, теоретична частина дається польськими тренерами, які не один рік вчать та тренують рятувальників-волонтерів України, а практичну частину та контроль за виконанням завдань здійснює український асистент, що має відповідну кваліфікацію.

Українським асистентом для миколаївської команди виступає Андрій Дікусар – лідер команди рятувальників-волонтерів Южноукраїнська.

 «Дійсно, в сучасних умовах важливість навичок надання домедичної допомоги постраждалим важко переоцінити. З власного досвіду можу сказати, що рятувальників багато не буває, частіше їх майже достатньо або не вистачає. Мені дуже приємно, що хлопці та дівчата, які проходили навчання у мене в минулому році, в цьому році проходять вже навчання більш вищого рівня, отримують більше знань та навичок. Сподіваюсь, що завдяки цьому проекту в Миколаєві з’явиться ще одна команда рятувальників-волонтерів які зможуть приймати участь в порятунку людей та навчанні всіх бажаючих наданню домедичної допомогу. Хочу побажати натхнення в цій не легкій справі, професійного росту та зростанню чисельності команди».

Завдяки участі у проекті, миколаївські волонтери-рятувальники отримають не тільки знання, а й сучасне рятувальне спорядження, форму для безпосереднього надання допомоги, а також комплект сучасних манекенів та інше обладнання для навчання всіх бажаючих наданню домедичної допомоги та підтримання власних навичок на високому рівні.

Андрей Дикусар