В Миколаєві відкрили ще одну групу по догляду за особами з інвалідністю старше 18 років

15 мая, 2021 09 :13

В Миколаєві, на базі відділень денного перебування територіальних  центрів соціального обслуговування громадян, відкрили групи денного догляду для осіб з інвалідністю. В цих групах миколаївці зможуть отримати послуги з соціальної адаптації.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

До цього моменту послуги з соціальної адаптації надавалися лише у дитячих центрах реабілітації. Але є й старші миколаївці, які потребують цього. Тому міська влада прийняла рішення створити групи денного догляду для осіб з інвалідністю віком від 18 до 45 років.

Нещодавно вони були відкриті у Корабельному і Заводському районах. А в п’ятницю, 14 травня, група денного догляду за особами з інвалідністю запрацювала на базі відділення соціальної допомоги вдома Центрального району.

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко розповів, що такі заклади працюватимуть 6 місяців. Протягом цього періоду там можна буде:

  • навчатися,
  • отримати послуги з формування та розвитку соціальних навичок, умінь,
  • займатися ігровою та лікувальною гімнастикою, фізкультурою,
  • проходити музикотерапію тощо.

У групах денного догляду працюватимуть педагоги, вихователі, психологи, спеціалісти з фізичної реабілітації та трудової адаптації, а також медичні працівники. Фахівці, за потреби, будуть проводити корекцію поведінки в повсякденному житті, надавати психологічну підтримку, допомогу у зміцненні родинних зв’язків.

Групи денного догляду не тільки забезпечать підтримку людей з інвалідністю, а й дозволять відпочити батькам, які увесь свій час приділяють своїм особливим діткам.

Групи розраховані на 30 осіб: по 10 осіб в кожній групі, але кількість планують збільшити.

Також міська влада працює над створенням міського територіального центру для осіб з інвалідністю старше 18 років. Він працюватиме на базі відділення соціальної допомоги вдома Ігульського району. Наразі в приміщенні відбувається ремонт, аби створити відповідні умови для людей з особливими потребами.

Раніше повідомлялося, що Миколаїв майже не пристосований до пересування осіб з інвалідністю або матерів із дитячими візочками. Не всі крамниці, лікарні та навіть транспорт облаштовані спеціальними пандусами. Міьска та обласна влада розробляє програми безбар’єрності, але на практиці мало що втілюється в життя.