Два міністри України пішли з посад: голову МОЗ Максима Степанова планують звільнити примусово

14 мая, 2021 21 :14

В п’ятницю, 14 травня, до Верховної Ради надійшли заяви про відставку від міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, міністра інфраструктури Владислава Криклія та міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Про це повідомила прессекретар голови ВР Ольга Туній на своїй сторінці в соціальній мережі.

«До Верховної Ради України надійшли заяви про відставку від міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та Міністра інфраструктури»,  — написала вона.

Згодом вона поширила ще один допис про подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до ВР щодо звільнення Степанова.

«Офіційно повідомляю, що до Верховної Ради України надійшло подання Прем’єр-міністра України про відставку Міністра охорони здоров’я Максима Степанова», — додала вона.

Раніше в Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко писав, що заяву про звільнення від міністрів затребував Офіс Президента України.

Так, подібні вимоги суперечить повноваженням Банкової. Згідно з статтею 114 Конституції України міністр оборони України, міністр закордонних справ України призначаються Верховною Радою України за поданням Президента України, інші члени Кабінету Міністрів України призначаються Верховною Радою України за поданням Прем’єр-міністра України.

Додамо, що ймовірні кандидатури на посади звільнених міністрів також будуть розглянуті в понеділок, 17 травня, на засіданні «Слуги народу».