В «Слузі народу» розповіли, хто займе місця звільнених міністрів України

15 мая, 2021 15 :50

Олександр Кубраков замість Владислава Криклія, а Віктор Ляшко замість Максима Степанова. У партії «Слуга народу» назвали ймовірних претендентів на місця звільнених міністрів.

Про це повідомляє видання НВ із посиланням на високопоставлене джерело у партії.

Очікується, що замість Владислава Кріклія пост міністра інфраструктури України займе голова Укравтодору Олександр Кубраков. Джерело у «Слузі народу» підтвердило, що Криклія з посади насправді «звільняє Банкова». А в міністерстві інфраструктури навіть показали заяву міністра про звільнення за власним бажанням.

Для Офісу президента фінальним поштовхом для прощання з Криклієм стала нестабільність в управлінні ПАТ Укрзалізниця та затягування з будівництвом аеропортів у Дніпрі та інших містах.

Крім нього, з посади звільняють ще одного міністра – Ігоря Петрашко, голову Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Як зазначив інформатор, Петрашко не припинив працювати в інтересах агробізнесмена Олега Бахматюка, забуваючи про державні інтереси.

Цим він дуже розчарував Офіс Президента, де йому, доречі, вже знайшли заміну. Передбачається, що новим міністром розвитку економіки стане голова Державної податкової служби Олексій Любченко.

«Ця людина непогано підняла своє відомство і навела у ньому лад. Тому заслужила підвищення», — сказав співрозмовник НВ.

Низка народних депутатів від «Слуги народу» публічно підтвердили, що на посаду міністра економіки претендує Любченко.

Третім міністром, який втрачає прем’єрське крісло, стане очільник МОЗ Максим Степанов. Його замінить нинішній заступник міністра Віктор Ляшко.

«Степанов зараз бігає урядовим кварталом. Намагається шукати союзників, щоб утриматися. Це марно. Рішення вже ухвалено», — додав співрозмовник НВ.

Кадрові ротації відбудуться в такий спосіб: в понеділок увечері на засіданні фракції Слуга народу заслухає кандидатів у міністри, а у вівторок буде оголошено позачергове засідання ВР, на якому розглянуть кадрові питання щодо звільнення попередніх керівників міністерств. Нові призначення ВР, за припущенням співрозмовника НВ в Слузі народу, мають відбутися днем пізніше — в середу і в четвер.

Нагдаємо, що Владислав Криклій очолив Мінінфраструктури 29 серпня 2019 року, Ігор Петрашко став міністром економіки 17 березня 2020 року, а Максим Степанов прийшов до МОЗ 30 березня 2020-го.

Раніше речниця голови ВР Ольга Туній повідомила, що міністри економіки та інфраструктури Ігор Петрашко і Владислав Криклій написали заяви про відставку за власним бажанням. А міністр охорони здоров’я Максим Степанов відмовляється писати заяву – до ВР надійшло прохання від прем’єрміністра України Дениса Шмигаля про його звільнення.