Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Дощі, грози та заморозки: синоптики розповіли про погоду в Україні до кінця травня

15 мая, 2021 21 :15

Протягом наступного тижня в Україні очікуються дощі. Крім цього, синоптики прогнозують заморозки в деяких регіонах.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Очікується, що вихідні 15 та 16 травня будуть сонячними та теплими, проте вже з понеділка більшість областей України заллють дощі.

Провідний синоптик Українського Гідрометцентру Роман Мурмил розповів, що 15 та 16 травня повітря прогріється до +26 градусів.

«У найближчі два дні буде досить тепла погода. Вдень повітря буде прогріватися до + 18 … + 24 градусів, на півдні та сході країни до +26 градусів. Але з неділі, 16 числа, можуть спостерігатися окремі короткочасні дощі«, — повідомив він.

Опади принесуть атмосферні фронти, які прийдуть до України з заходу та південного сходу.

Розпочнеться тиждень дощами, які триватимуть з понеділка,17 травня, по середу, 19 травня. Дощі можуть супроводжуватися грозами.

Суттєвого похолодання не очікується. Проте. Через високу вологість та хмарність, повітря буде не таким теплим, як на вихідних.

З 19 травня синоптики прогнозують припинення дощів, але тепло не прийде. Через атмосферний фронт, який пануватиме на більшості території України, повітря буде не таким теплим, а позначки ртутного стовпчика можуть впасти на 2-3 градуси.

Синоптик попереджає, що розраховувати на літню погоду ще зарано.

«Зараз йдуть короткочасні пониження і підвищення температури, але сказати, що літо настало, поки не можна «, — пояснив Мурмило.

Крім цього, на при кінці травня синоптик прогнозують суттєве зниження температури. Можливі навіть заморозки, розповіла завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

Вона повідомила, що погода травня повністю відповідає науковим моделям. Травень 2021 року подібний до травня, який був характерний для 1980-х років.

«Травень йде спокійно. І теплі, і холодні дні в межах тих норм, які були завжди… За моїми розрахунками, до кінця місяця очікується різке похолодання. Воно піде і на початок червня, можуть буті заморозки».

Синоптики підкреслюють, що це лише розрахунки. Проте на всякий випадок радять українцям не ховати далеко теплий одяг та найближчий тиждень тримати під рукою парасольки.