Україна переходить в цифровий режим документообігу, — Президент Зеленський

17 мая, 2021 12 :35
З 24 серпня Україна увійде у так званий режим paperless. Про це заявив президент Володимир Зеленський у ході форуму Україна 30, присвяченому цифровізації, — повідомляє Korrespondent
«24 серпня 2021 року Україна увійде в режим paperless, як ми і обіцяли. Ніяких паперів для державних органів, ніхто не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг», — сказав він.
Зеленський також розповів про плани щодо забезпечення швидкого доступу до інтернету в 2021 році.
«Ще один пункт моєї програми: швидкий доступ до інтернету для всіх жителів нашої улюбленої України… Цьогоріч ми прагнемо забезпечити доступ до фіксованого інтернету. 3 тис. українських сіл, їх школи, лікарні, бібліотеки», — сказав президент.
Він зазначив, що «за останні півроку  понад 2 мільйони українських громадян вже отримали доступ до швидкісного інтернету 4G». За цей же час, за словами Зеленського, «мільйони українців освоїли ази цифрової грамотності».
Глава держави також додав, що однією з цілей є прийняття громадянами рішень через інтернет.
«Важливі рішення «online», саме через інтернет. Це знаковий день. Сьогодні ми робимо перший крок на шляху до електронної демократії. Це запуск у додатку Дія електронних петицій», — сказав президент.
Він додав, що додатком Дія вже користуються понад 10 млн українців.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про необхідність розвитку цифрової грамотності українців.
«Попереду багато роботи, попереду розвиток цифрової грамотності серед наших людей. Для того, щоб не тільки десять мільйонів людей, а десятки мільйонів могли користуватися тими перевагами, які дає цифровізація нашої країни», — сказав він.
За його словами, Україна стала лідером не тільки у сфері цифрового паспорта, а й низці інших цифрових послуг.