В МОЗ розповіли, чи треба вакцинуватися після того, як перехворів на COVID-19

18 мая, 2021 09 :29

Українцям, які перехворіли на коронавірусні хворобу на COVID-19, радять все ж таки зробити вакцину. Адже природній імунітет після перенесеного захворювання не виключає ймовірності потворного зараження.

Про це розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.

Якщо пацієнт перехворів на COVID-19 в безсимптомній, легкій чи важкій формі, то його організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений в такий спосіб, називається набутим природним.

Але після перенесеного COVID-19 він не гарантує того, що людина не захворіє знову на цю інфекцію. Більш того, важкість нового захворювання не залежить від попередьного захворювання чи не захворювання.

Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.

Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус.

Тож українцям, які вже перехворіли на на COVID-19, все одно радять пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19.

За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше — вже через 4 тижні після перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно.

Нагадаємо, що на Миколаївщині за добу виявили 122 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. П’ятеро пацієнтів померли.