У одного з підозрюваних в розграбуванні скіфського кургану виявили геодезичний прилад і георадарну апаратуру

18 мая, 2021 13 :05

Процесуальним керівництвом Миколаївської обласної прокуратури, 15 травня слідчими повідомлено про підозру третьому учаснику злочинної групи – 45-річному жителю Запорізької області, за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини та самовільного зайняття особливо-цінних земель, вчиненому за попередньою змовою.

Про це інформує Прокуратура Миколаївської області.

«У обов’язки підозрюваного входило пошук із застосуванням високотехнологічного обладнання об’єктів археологічної спадщини на різній глибині їх знаходження у скіфському кургані, розташованого на території Казанківського району. Крім того, з’ясовано, що підозрюваний, здійснював пошуки цінних об’єктів не лише на території України, а й за кордоном», — йдеться у повідомленні.

Під час проведення обшуку його автомобіля, виявлено і вилучено геодезичний прилад – георадар, георадарну глибинну антену GEKKO-80 VHT501, ноутбук (TOUGHBOOK) Panasonic CF-19, георадарний блок реєстрації без маркування та дроти до нього.

Загальна вартість вилученого обладнання складає понад 2 млн грн.

Слідство триває.

Нагадаємо, що мешканцям Києва та Одеса оголосили підозру в розкрадані кургану.

Раніше повідомлялося, що в листопаді 2020 року селі Скобелеве Казанківського району невідомі почали незаконні розкопки кургану, який відноситься до Висунське групі царських скіфських поховань. На місці кургану залишився котлован глибиною 15 метрів і тонни свіжого грунту.

Пізніше активісти знову звернулися в поліцію з приводу робіт на кургані. Вони розповіли, що після резонансу техніка продовжила працювати на місці, але тепер не відомо не розкопують курган, а навпаки, закидають виритий раніше котлован.

У ГУНП Миколаївській області заявили, що встановили охорону біля кургану. А також, що місцеві жителі знали про розриття, але не зверталися в поліцію.

У суді ж заявили, що не змогли накласти арешт на техніку, тому що поліція неправильно оформила документи.

В управлінні культури, національності та релігій Миколаївської ОДА заявили, що ще в серпні зверталися в прокуратуру з приводу руйнування кургану в Скобелеве, але там не відреагували.

Археологи підрахували попередні збитки — 151 млн грн.

30 грудня завідувачка сектора охорони і збереження культурної спадщини Миколаївської ОДА Ольга Скарлат заявила, що розграбований курган в селі Скобелеве не можуть законсервувати через поліцію, яка проводить там слідчі дії. Хоча гроші в бюджеті області на консервацію є.

У січні 2021 року голова Миколаївської ОДА Віталій Кім на відміну від своїх підлеглих заявив, що в обласному бюджеті немає грошей на консервацію розритої чорними археологами скіфського кургану в селі Скобелеве Казанківського району.

Раніше повідомлялося, в яких районах Миколаївської області найбільше промишляють вандали.