Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Укравтодор працює над проєктом збереження та реставрації мозаїчних зупинок на українських дорогах

18 мая, 2021 14 :25

У планах Державного автомобільного агентства на цей рік — системний розвиток придорожньої інфраструктури у рамках Програми Президента Володимира Зеленського «Велике Будівництво», — про це заявив голова «Укравтодору» Олександр Кубраков.

“Довгий час це питання просто ігнорувалось — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази «не чіпати, щоб зберегти» перейшла в етап «неможливо ігнорувати». У нас вже є кілька успішних прикладів збереження подібних об’єктів — однак, мушу це визнати, є й випадки, коли ми зробили недостатньо”, — сказав Кубраков.

Він наголосив, що зі старту “Великого будівництва” для Укравтодору важливим було не просто оновити дорожню мережу, але й зробити її комфортною та безпечною для користувачів — у порівнянні з попередніми роками, у 2020 році на дорогах державного значення кількість освітлення, бар’єрного огородження та тротуарів збільшилась у рази.

У нових дорожніх проєктах Укравтодор прибирає небезпечні розв’язки та ліві повороти, розпочато Національну програму відновлення мостів для ефективного обстеження та попередження ризиків у сфері мостового господарства.

“Наразі наша команда разом розпочала процес збору даних про візуально матеріальну спадщину придорожньої інфраструктури у різних куточках країни. Цей процес повністю відкритий — запрошую усіх охочих долучатися”, — заявив Кубраков.

На основі цього переліку буде сформовано окреме доручення для обласних Служб автомобільних доріг, яке вимагатиме враховувати культурне значення об’єктів придорожньої інфраструктури при плануванні та реалізації дорожніх проєктів.

На основі пропозицій разом з ДерждорНДІ Укравтодор підготує технічне завдання та оголосить конкурс на розробку оптимальних проєктних та дизайнерських рішень для їх подальшого застосування на дорогах державного значення.