За останні пів року шахраї від імені Ілона Маска виманили у людей криптовалюти на 2 млн доларів

18 мая, 2021 21 :00

Із жовтня 2020 року у США зафіксували повідомлення про втрату криптовалюти вартістю понад 80 мільйонів доларів через дії шахраїв. Зокрема, понад два мільйони доларів вони заробили, вдаючи із себе засновника Tesla і SpaceX Ілона Маска.

Про це пише Громадське із посиланням на Федеральну торгову комісію США.

Починаючи з 2017 року, кількість повідомлень про шахрайство з використанням криптовалюти у США різко зросла. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2019-2020 років, із жовтня 2020-го по квітень 2021-го цей показник зріс майже у 12 разів.

Найчастіше зловмисники виманюють гроші через вебсайти, які нібито пропонують вигідно кудись інвестувати, а також через додатки та сайти для знайомств (на останні припадає майже 20% усіх привласнених шахраями коштів).

Ще один поширений спосіб шахрайства з криптовалютою — так звана фальшива благодійність, коли зловмисники від імені нібито знаменитостей просять перерахувати їм криптовалюту з обіцянкою повернути в кілька разів більше.

«До прикладу, за останні шість місяців користувачі повідомили, що надіслали понад два мільйони доларів у криптовалюті комусь, хто видавав себе за Ілона Маска», — зауважили у Федеральній торговій комісії.

Щоб уберегтися від шахрайства, регулятор радить звертати увагу на такі речі: обіцянки примноження криптовалюти — завжди обман, а якщо вас наполегливо просять перерахувати кошти в криптовалюті або інвестувати саме в ній — це, найімовірніше, обман.

Раніше Маск показав, як його компанія навчила мавпу грати в комп’ютерні ігри.