Міненерго пропонує обмежити імпорт електроенергії з РФ та Білорусі

18 мая, 2021 19 :35

Міністр енергетики Герман Галущенко направив звернення до Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо обмеження імпорту електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного співтовариства (РФ і Білорусь). Про це у вівторок, 18 травня, повідомляє пресслужба Міненерго.

«Це суперечить стратегічним цілям України у сфері енергетики (зокрема, синхронізації Об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E) і потенційно загрожує енергетичній безпеці», — йдеться в листі Галущенка.

Він зазначив, що ключовою вимогою при приєднанні енергосистеми України до ENTSO-E є забезпечення достатності власних генеруючих потужностей для покриття прогнозованого попиту на електричну енергію.

Залучення імпорту електроенергії погіршує фінансово-економічне становище виробників електричної енергії та, відповідно, якість і повноту виконання затверджених Міненерго графіків ремонтів генеруючого обладнання електростанцій і теплоелектроцентралей.

«Міненерго підтримує заборону імпорту електроенергії з держав, які не є сторонами Енергетичного співтовариства і звертається до НКРЕКП про прийняття відповідного рішення», — додав міністр.