Голова Миколаївської ОДА представив ще двох заступників: один буде займатись культурою, а інший – діджиталізацією

18 мая, 2021 19 :11

У вівторок, 18 травня, пройшло представлення двох заступників голови Миколаївської облдержадміністрації Віталія Кіма. Окрім уже чотирьох чинних заступників, яких представляли ще 1 лютого, сьогодні свої плани озвучили Юрій Гранатуров, який куруватиме напрям культури, національностей та релігії, а також Роман Пашнєв – він відповідає за напрям цифрового розвитку.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Говорячи про свою стратегію, ексдепутат Юрій Гранатуров визначив для себе та команди відразу 7 напрямів, за якими він збирається працювати. До прикладу, в ОДА хочуть серйозно зайнятись популяризацією культурної спадщини, одним із інструментів якої Гранатуров назвав встановлення по місту та області 3D-візуалізацій архітектурних пам’яток тощо.

Окрім цього, Гранатуров з командою обіцяють займатися обласними закладами культури. Одним із основних питань він назвав викуп у приватного підприємця будинку культури будівників, щоб забезпечити там постійне базування обласної філармонії. Як додав пізніше голова ОДА Віталій Кім, зараз йдуть перемовини про суму продажу. Конкретної суми поки немає, але в середньому за за квадратний метр область готова заплатити 300 доларів США.

Стосовно російського драмтеатру, то гроші на його реконструкцію очікують від держави, проте не у цьому році. Як відомо, для ремонту фасаду та внутрішнього облаштування необхідно мініму 30 млн гривень. Також Гранатуров пообіцяв звернути увагу на жахливий стан історичної будівлі Миколаївського музичного коледжу.

Що стосується Романа Пашнєва, то він, як зазначалось раніше, куруватиме напрямом цифровізації та діджиталізації, яких раніше в структурі ОДА як окремих не було. Сам Пашнєв обіцяє розвивати в області державну програму «ДІЯ», яка стосується і бізнесу, і освіти та інших напрямів. Також в області хочуть перевести максимально велику частину держпослуг в онлайн.

Роман Пашнєв

Однією з найбільших проблем він називає забезпеченість жителів області широкосмуговим інтернетом. За підрахунками Мінцифри, лише третина сіл Миколаївщини обладнана швидкісним інтернетом, інші ж мають доступ лише до мобільної мережі. Для цього, як говорить Пашнєв, держава в 2020 році виділила 500 млн гривень, і Миколаївщина також подала заявки на проведення інтернету в сільській місцевості.

Проте назвати точну кількісит сіл, які найближчим часом можуть отримати інтернет, Пашнєв поки не зміг, адже держконкурс досі продовжується.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що задекларували всі заступники голови Миколаївської ОДА.