Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Крейсер-музей «Україна» хочуть встановити на відстані 30 м від берега, а до нього провести мости, — Гранатуров

19 мая, 2021 17 :51

У Миколаєві знову говорять про створення музею на базі так званого «крейсеру Україна». Як розповів заступник голови ОДА з питань культури Юрій Гранатуров, концепція проекту полягає в тому, щоб розмістити крейсер не біля самого причалу, а на відстані в кількадесят метрів, а уже до нього облаштувати мостовий перехід.

Про це він розповів під час свого представлення у вівторок, 19 травня.

«Концепція зараз цікава. Ми ж увесь час шукали можливість стати (встановити крейсер – прим.) біля причальної стіни, поглиблювати дно і тому подібне. А ось концепція, яку запропонували Віталій Кім та Микола Марінов (заступник із питань туризму – прим.) підкупає своєю простотою. Вони збираються стати подалі від причалу і зробити гарний мостовий перехід. І тоді, навіть якщо буде поглиблення дна, то його властивості будуть зовсім іншими», — розповів Гранатуров.

За словами заступника, крейсер-музей стоятиме на відстані 20-30 метрів від берегу.

«Була необхідність дослідити дно корабля, адже він стоїть на причалі уже 30 років. Це можливо робити лише в сухому доці, а їх раніше було два в Україні – один на заводі «Океан», а інший у Севастополі. До Севастополя його ніхто не міг прийняти. Зате зараз відроджується завод «Океан» і Василь Миколайович (Капацина – власник заводу – прим.), не знаю, наскільки це інженерно підтверджено, але він сказав: «Та ми почистимо!», — додав Гранатуров.

Трансляція: видання «НикВести»

Нагадаємо, що в Миколаєві говорять про створення двох крейсерів-музеїв на основі корвета «Вінниця» і крейсера «Україна».