Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Віталій Кім: була ідея зробити із Будинку офіцерів флоту п’ятизірковий готель

19 мая, 2021 16 :40

У Миколаєві досі не визначились із долею аварійної будівлі Будинку офіцерів флоту. З-поміж інших ідей виділяється зробити на його базі п’ятизірковий готель.

Про таку ідею розповів голова Миколаївської ОДА Віталій Кім у вівторок, 18 травня, передає кореспондент MyCity.

Зі слів очільника області, створення готелю – не остаточна ідея, а лише одна із декількох. Все ж, до якихось конкретних дій поки не дійшло.

«Ми розглядали варіанти розміщення там п’ятизіркового готелю, і ще був варіант створення культурної цінності з двором. Але ми не прийшли до єдиного висновку, що там треба робити, тому проекту поки немає. Але обговорення продовжуються», — розповів Кім.

Зі свого боку заступник Кіма з питань культури Юрій Гранатуров вважає, що фасад будівлі потрібно зберегти, адже він – унівкальний.

«У Будинку офіцерів флоту повинен бути якийсь туристичний магніт. Це єдина, унікальна пам’ятка архітектурного стилю класицизм на території не лише Миколаївщини, а всього півдня України.

Нагадаємо також, під час своєї поїздки до Миколаєва, президент Зеленський розпорядився, щоб будинок включили до проекту «Велика реставрація». Проте, за словами Кіма, для цього необхідна проектно-кошторисна документація, якої зараз немає.

Проте пізніше стало відомо, що БОФ не потрапить до переліку «Великої реставрації» в 2021 році.

Довідка: БОФ був побудований в 1824 році за наказом Головного командира Чорноморського флоту і портів, військового губернатора Миколаєва і Севастополя адмірала Олексія Грейга для організації дозвілля офіцерів-моряків та їхніх родин. Практично з самого початку Будинок флагманів і командирів грав роль клубу для офіцерів Чорноморського флоту.

У 1924 році будівля стала Будинком культури моряків, а в повоєнні роки отримала назву «Будинок офіцерів флоту». У 2004 році Міністерство оборони України передало Будинок офіцерів флоту (Центр культури, освіти та відпочинку ВМС України) в обласну комунальну власність. Потім його передали в міську власність. На сьогоднішній день Будинок офіцерів флоту належить міській громаді, а земля навколо нього — Міністерству оборони.