Держпродспоживслужба минулого року не перевіряла діяльність «Миколаївводоканалу» через пандемію, а цьогоріч просто перевірок не планують

20 мая, 2021 15 :10

У зв’язку з пандемією коронавірусу та спеціальним розпорядженням Кабінету міністрів, Держпродспоживслужба у 2020 році не проводила перевірок якості води на комунальному підприємстві «Миколаївводоканал». Хоча така перевірка була запланована.

Про це йдеться у відповіді Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області на запит видання MyCity.

Сама перевірка планувалася на липень 2020.

«Плановий захід державного нагляду (контролю) МКП «Миколаївводоканал» (як балансоутримувач об’єктів водопостачання та водовідведення) був запланований на 14.07.2020 року, але згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби», яким заборонялося проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, перевірки не відбулося», — відповіли у Держпродспоживслужбі.

Також регулятор додав, що перевіряти об’єкти з високим ступенем ризику, до яких відносять і місцевий «водоканал» можна раз на два роки. Зважаючи на те, що попередня перевірка планувалась на 2020 рік, то у 2021 її не планують.

Нагадаємо, раніше Державна екологічна інспеція жалілась, що «Миколаївводоканал» не допустив їхніх інспекторів для позаштатної перевірки підприємства.