Щорічні витрати економіки України на боротьбу з інсультами становлять 100 млрд грн на рік

20 мая, 2021 11 :25

Сукупні втрати економіки України від наслідків інсульту можуть сягати 100 мільярдів гривень на рік. Про це йдеться в повідомленні від Української асоціації боротьби з інсультом.

Зазначається, що понад 30% українців, яким зараз 25 років і більше, мають високий ризик протягом життя захворіти гострим інсультом.

За даними офіційної статистики МОЗ, щороку в Україні відбувається близько 130 тисяч випадків інсульту, і до 40% пацієнтів помирають протягом першого місяця від початку захворювання. Близько 35% пацієнтів – люди працездатного віку.

Сукупні втрати економіки України від інсульту можуть досягати 100 млрд. грн на рік, зазначають експерти.

Втрати включають недоотриманий протягом багатьох років прибуток підприємств через втрату фахівців, вилучення з ринку праці рідних хворих, які доглядають за пацієнтом 24/7, недоотримані обсяги податків, прямі фінансові витрати бюджетів різних рівнів на лікування і реабілітацію пацієнтів.

Україна першою в Європі прийняла на державному рівні Декларацію про реалізацію європейського плану дій по боротьбі з наслідками інсульту. Її мета – зменшити до 2030 року кількість інсультів на 10% в порівнянні з 2019 роком і забезпечити лікування 90% пацієнтів в спеціалізованих відділеннях.

Держава гарантує фінансування допомоги хворим інсультом в лікарнях, які підписали договори з НСЗУ.

«У разі базового лікування фінансування на одного хворого становить 14,6 тис. грн., в разі проведення тромболізису – 54 тис. грн., при виконанні внутрішньосудинного хірургічного втручання – 97,8 тис. грн», – зазначив Андрій Віленський, керівник національної служби здоров’я України.