Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Володимир Зеленський звітує про два роки президентства. ТЕКСТОВА І ВІДЕО ТРАНСЛЯЦІЯ

20 мая, 2021 15 :27

У четвер, 20 травня, виповнюється два роки президентства Володимира Зеленського. З цього приводу голова держави вирішив на території авіаційного заводу «Антонов» провести масштабну пресконференцію. Початок в 12-00.

Редакція MyCity веде текстову трансляцію пресконференції.

Пресконференція завершилася, вона тривала 3,5 години.

16:15 Стосовно другої каденції Володимир Зеленський відповів, що ще не час про це говорити, бо не пройшло ще й половини його нинішнього сроку на посту президента.

«Я вважаю, що ми багато чого встигнемо. Є багато обіцянок, і я не хочу, щоб вони залишилися в історії, як обіцянки, а хочу втілити їх в життя. Моє бажання піти на другий термін буде повністю співпадати із бажанням суспільства. Це буде залежити від того відсотку речей, які я пообіцяв та зробив, або не зробив. Я хочу бути кращим за всіх своїх попередників, і впевнений, що після мене буде ще кращий президент».

Зеленський заявив, що дуже важливо, щоб країна не оберталася назад, а йшла тільки вперед. І років через 10 наша держава зможе стати на рівні стран ЄС з приводу економіки.

16:02 Ситуацію на Донбасі, а точніше її вирішення, президент назвав шаховою партією, в якій «не зважаючи на те, що ви білі, ви були із самого початку з половиною фігур». А стосовно замороження бойових дій на Сході Зеленський відповів, що це нормальна практика в світі, але Україна її не розглядає.

«99% у вирішенні конфлікту на Донбасі залежить від РФ…А замороження конфлікту на Донбасі — це і є той самий 1%, я вам говорю відверто, за який зачепився я. Ми не хочемо заморожувати конфлікт, бо це найпростіший вихід. В цьому не буде зради, це буде нормально політично. Мовляв, не вийшло, прийде свій час, багато країн так живуть. Я не боюся питань, не боюся гарячих голів … Я точно розумію, що роблю, куди йду і для чого», — відповів президент.

15:49 Володимир Зеленський запустив маштабну ревізію державних дач у Кончі Заспі та Пущі Водиці, щоб виселити тих, кто вже закінчив сою каденцію і не має права там жити.

«Ревізія йде. Я поставив завдання зробити її маштабною, бо хочу, щоб закінчилися всі інсенуації стосовно того, що президент живе на державній дачі за парканом. Там сто будівель. Там завжди жило дуже багато чиновників різних часів. Але коли їх каденція закінчилася, то там залишилася купа міністрів, бізнесменів, прокурори, судді. До речі, два колишні судді Конституційного суду — пан Тупицький та пан Сліденок — вже виїхали звідти, бо не платили аренду».

Також президент підкреслив, що замість тих людей, які будуть виселені з державних дач, не заїдуть люди із команди президента чи його близького оточення. Крім того, щодо Кончі Заспи, ВДНГ, Пущі Водиці буде розроблена спеціальна концепція, яку представлять суспільству. Стосуватиметтся вона того, хто там буде жити та за яких умов.

15:34 Україна на сьогоднішній день має контрактів на 45-47 млн. вакцин від коронавірусу, що в цілому відповідає кількості населення держави.

«Це максимальна кількість вакцин, яку можна було знайти, згідно державних програм. Україна аутсайдер по вакцинації серед країн Європи… Ми на сьогодні зробили 1 млн. вакцин. Ми не країна ЄС чи НАТО, ми не є в пріоритеті у країн Євросоюзу з точки зору черг постачання тих чи інших вакцин. І всі повинні це зрозуміти».

Прямі контракти на поставку вакцин із Індією чи Pfizer були поза межами європейських програм. Те, що Україна не є в пріоритеті по почтачанню вакцин,Ю Володимир Зеленський назвав великою прикрістю фі аргументував це тим, що в країні немає «гучного голосу» серед держав ЄС. Також він додав, що несправедливо порівнювати відсотки вакцинованих в Україні та странах ЄС.

«Навіть не зважаючи на те, що ми не в пріоритеті, ми зробили вакцин більше, ніж деякі європейські країни. Так, вони маленькі, але тим не менш».

15:24 Володимир Зеленський заявив, що не знає, хто є вбивцею журналіста Павла Шеремета, але якби знав, то зробив би все, навіть поза законом, щоб заарештувати вбивць.

«Я не знаю хто вбивця, але якби знав на всі 100%, то зробив би все можливе, навіть поза законом, щоб цих людей заарештувати. Чи це ті представники, які зараз під слидством, чи може інші — я не знаю, нажаль, кажу вам відверто, мені дуже жаль».

Також президент заявив, що хоче, щоб при його каденції жоден із журналістів не пішов з життя так, як Павло Шеремет. Також він не виключив можливості причетності до вбивства службовців контррозвідки, які займали свої посади за минулого президента.

15:13 Володимир Зеленський розповів про ймовірні ризики для України після зустрічі президента США Джо Байдена із президентом РФ Володимиром Путіним.

«Які ризики я бачу. По-перше, я вважаю, що ця зустріч потрібна. По-друге, президент Байден знає мою позицію і на зустрічі будуь обговорюватися питання тільки в тому форматі, який буде узгоджено з нами. Є ризики, що будуть й інші питання.. Зараз великий ризик того, що США можуть відмінити санкції проти «Північного потоку-2″, а для нас це важлива енергетична безпека. Наразі добудовано вже 95%. Я вважаю, що це буде програш США  і особисто Джо Байдена».

Зеленський назвав добудову «Північного потоку-2» серйозною геополітичною перемогою РФ і новим перерозподілом сил та впливу, що не може не бенетжити Україну.

15:08 Війна на сході України повинна припинитися поки при владі Володимир Путін.

«У нас немає іншого вибору. Ми повинні припинити війну зараз, коли президент РФ Путін. Я дуже цього хочу, я в це вірю», — резюмував президент.

15:06 Стосовно плану Б по ситуації з Донбасом президент заявив, що треба спочатку довести до кінця план А, тобто Нормандський формат.

«Ми ще не закрили план А. також через COVID. Чому ми не припиняємо роботу в Нормандському форматі? Тому що іншого майданчика зараз немає. Я виступаю за паралельну і пряму розмову із президентом РФ… Ймовірність ескалації конфлікту зберігається. Сьогодні 35 тис. військових РФ знаходиться в Криму, стільки ж на кДонбасі, при чому 30 тис. — це російський контингент. А на кордоні з Україною зі сходу ми бачимо 40-80 тис. військових РФ.  Вони відходять дуже повільно».

Президент припустив, що напруга на кордоні може зменшитися лише в вересні, коли закінчаться військові навчання в РФ.

14:53 Володимир Зеленський заявив, що в нього немє жодних домовленостей із колишнім президентом Петром Порошенко.

«У мене немає з ним (ред. — Петром Порошенко) ніяких сентиментів, ніяких розмов, хоча він дуже хотів. До Офісу президенту він не приходить, як Віталій Кличко, і мене це тішить, мені так легше жити і працювати. Вони всі хочуть зі мною домовлятися, але я не людина, яка не спроможна на це. .. Я вже став його вироком, він просто не може це ще усвідомити».

Президент також додав, що для Петра Порошенка люди — це ніщо і цього вже не можна виправити.

14:37 Володимир Зеленський відповів, що до його приходу на пост президента в Україні не будувалися дороги і тому програма «Велике будівництво» має наміри це виправити.

«Дороги не будувалися в тому темпі, в тій якості, в якій повинні. Я вважаю, що це державницька позиція. Дороги повинні бути вітриною нашої країни, це допомогає МЧС, поліції і просто громадянам. Закінчу я цю програму тоді, коли закінчаться погані державні дороги. Я відповідаю за якість цих доріг, я запрошую людей, ставлю запитання. Завдяки моїм «чому» в країні побудовано 158 мостів. Мене не цікавить фінансова складова, це до «Укравтодору», мене цікавить результат».

14:19 Володимир Зеленський запевнив, що не має намірів звільняти Кличка з посту голови КМДА. А обшуки пов’язані лише з його діяльністю.

«Голова КМДА Віталій Кличко — це моя вертикаль. Я з повагою ставлюся до всіх його перемог, до того, як він став головою міста. Щодо обшуків в оточенні пана Кличка, то не треба було красти гроші в бюджеті, чи ми всі не про це мріяли?… Він звертався до мене з питанням, щоб я його не звільняв. Я погодився і сказав, щоб він працював, показував результат і не крав гроші з бюджету», — поснив Зеленський.

13:54 «Кримська платформа»  — є важливою площадкою для деокупації Криму, заявив Володимир Зеленський. Також буде відкрито офіс Платформи, в якому щодня безліч фахівців будуть вивчати питання деокупції Криму і питаннями людей, які повинні отримувати гуманітарну допомогу і які наразі перебувають у в’язницях як Криму, так і РФ.

Щодо країн, які будуть присутні на «Кримській платформі», то президент не назвав їх, а лише відповів, що на святкуванні 30-річчя незаложності країни будуть присутні представники багатьох країн, які потім будуть запрошені до участі в «Кримській платформі».

13:37 Прем’єр України більше не зміг працювати з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, тому було прийнято рішення щодо його відставки.

«Я не втручався в цю ситуацію досить довгий час, я боявся дестабілізації в ковідний час міняти міністра охорони здоров’я. І досить довго я був проти саме через дестабілізацію. Ускладнення їх відносин, я знаю деталі — чому, за що. У цій ситуації я був повністю на боці прем’єр-міністра України. Чому зараз? Бо більше було неможливо працювати в такому режимі. Це дестабілізувало ситуацію між міністром і в цілому урядом… Це складна ситуація між міністром і департаментами, між міністром і головним санітарним лікарем».

Щодо ситуації з мінінфраструткури, то до нього немає багато питань. Він залишається наразі в команді і продвожує працювати:

«Пан Криклій продовжує працювати в нашій команді. Нам зараз потрібно швидко будувати Україну. Це стосується не тільки доріг, це стосується катастроф на Укрзалізниці, катастроф в Адміністрації морських портів, державно-привтаного авіаперевізника. Багато речей, які я зараз говорю, вони не з’явилися. Питання не тільки до міністра, а й до його команди. Я вважаю, що вони не змогли, не встигли все зробити, а часу в мене немає. Людина, яка себе добре показала — Олександр Кубраков. Тому він назначений міністром інфраструктури зараз».

Міністр економіки Ігор Петрашко також залишиться на тій чи іншій посаді в команді і продовжить працювати в Офісі президента. Зеленський розповів, що він буде відповідати і координувати земельну реформу і допомогати Роману Лещенку в цьому питанні. На посаду міністра економіки поставили Олексія Любченка.

13:32 Питанням на першому народному референдумі в Україні може стати Донбас.

«Я вважаю на сьогодні, що це має бути найголовніше питання яке в нас є — ситуація на Донбасі… Я впевнений, що через деякий час, тому що у нас кілька планів по припиненню війни, ми представимо на розсуд референдум з такою тематикою. Винесення цього питання на референдум може стати запасним планом, якщо не спрацює інший», — повідомив голова держави.

13:24 Президент Володимир Зеленський виключив можливість повернення до влади при його каденції Володимира Гройсмана, Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка.

«Нові обличчя, які були, вони вже постаріли і вони вже з досвідом … Якщо ви маєте на увазі людей з «потужним досвідом», як Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк та Юлія Тимошенко, то таких людей ви не побачите».

Наразі в країні дуже непоганий  уряд, в часи війни, економічних криз та COVID, вони справляються дуже непогано, вважає президент. Також Володимир Зеленський заявив, що його бачення та бачення ВР полягає в тому, що людину потрібно змінювати, якщо на певній посаді вона не може на 100% виконувати свої обов’язки. В цьому голова держави не бачить нічого страшного.

13:12 Справа Андрія Антоненка. Володимир Зеленський повідомив, що голову МВС Арсена Авакова можуть прибрати з посту в тому випадку, якщо Андрія Антоненка, який провів за гратами більше 500 днів, визнають невинним у вбивстві Павла Шеремета.

«Якщо засудили незаконно, то я буду серйозно говорити з міністром, чи може він залишитися, чи ні. І він це знає… Я не втручаюся у справи поліції, але мені не байдуже. Доказів 100% про те, що ці люди не винні немає наразі, як і доказів їх причетності».

12:55 Закон про деолігархізацію написаний, але ще не опублікований, бо до його написання треба підходити дуже детально. З’явиться закон наступного тижня, заявив президент.

«Головна філософія: ми не хочеми вбити великий бізнес, але ми точно вбиваємо поняття, зміст і вплив олігархічної системи в нашій країні. Впливу на масмедіа, політику, чиновників не буде і бути не може. Але, якщо буде, то вони отримають квиток під назвою «олігарх» і з’являться в спиціальному реєстрі і в такому випадку такий великий бізнес може втратити велику частину активів, які в них є за кордоном, і вони все це розуміють. Всі хочуть, щоб великий бізнес залишався, збільшував кількість робочих місць та платили податки. Але, якщо вони будуть працювати нечесно, то проти них будуть введені санкції».

Володимир Зеленський додав, що в людей, яких визнають олігархами, буде час позбавитися цього «звання», їм навіть покажуть як це зробити. В глухий кут їх ставити не будуть. Це нормальний закон, який поважає веикий бізнес.

Нагадаємо, що наразі в Україні за даними РНБО 13 осіб визнані олігархами.

12:43 Мінімальна зарплата в Україні до кінця року зросте до 6 500 гривень.

«Ми хочемо побудувати країну, в якій немає бідності. Це якраз той напрямок, який нам доведеться будувати з нуля. Проте, збільшення мінімальної зарплати з 5 000 до 6 000 гривень — це ми ввели. З 4 000, якщо бути справедливим, коли я став президентом…  До кінця цього року (буде, — ред.) 6 500 тисяч гривень», — зазначив Зеленський.

12:35 Деокупація українських територій залишається пріоритетним питанням. Процес йде довго, але він триває.

Через коронавірусу стала неможлива зустріч сторін у Нормандському форматі.

«Далі декілька напрямків. Ми будемо йти далі в Нормандському форматі. Я відчуваю підтримку президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Ангели Меркель, вони знають мою думку, але я відчуваю, що останнім часом вони послаблюють свої позиції щодо Росії. Це пов’язано і з «Північним потоком-2″ і тиском всередині їх країн… Я запропнував зустріч із президентом РФ у будь-якому місті нашого Донбасу, але він запропонував зустріч в Москві. Традиційно, в такому випадку, зустріч відбувається або в місці конфлітку, або на нейтральній територрії. Наразі розпочата розмова між Офісом президента України та Кремлем».

Російська паспортизація жителів ОРДЛО є першим кроком до анексії територій. Колись такі події відбувалися й в Криму. На думку президента, це велика проблема, але території віддавати ніхто не збирається.

12:18 Президент розповів, що 30-річчя незалежності України буде проходити з елементами децентралізації. А символом свята стане квітка.

«Ось така квітка «нас не зламати». Це головна квітка 30-річчя, її зробили лвів’яни для нас. Було декілька компаній, які безкоштовно розробляли символ майбутнього свята, але львів’яни перемогли. Вона асоціюється з нашою країною, що наша держава квітуча, нас не затоптати, нас не зрізати, нас не зламати. І ми все одно будемо квітучою країною», — заявив президент.

Кожен регіон України матиме свої символи, квітка буде в різних образах та сегментах гербу того, чи іншого регіону.

Що стосується самого свята, то День незалежності буде тривати три дні. Крім того, в Україну привезуть першу Конституцію, яка перебуватиме в державі достатьно довго і кожен українець зможе її побачити.

22 серпня має відбутися президентське нагородження «Національна легенда». В рамках премії, яка буде започаткована президентом цього року, будуть відзначати великих та видатних українців, які прославляють країну не тільки тут, а й за її межами.

23 серпня — День прапора. В кожному регіоні підніматимуть великі прапори, які потім залишуться піднятими в центрі кожного міста.

Також в цей день відбудеться саміт «Кримської платформи». На неї запрошені президенти, голови церков, міністри закордонних справ та інші вісокопоставлені особи з 30 країн світу.

24 серпня в День незалежності України пройде великий військовий парад як на суші, так і на Дніпрі (в Києві та Одесі). Ввечері відбудеться великий концерт українських зірок.

12:12 Президент розповідає про основні свої досягнення за роки Президенства.

«Ми знаходимося на території легендарного заводу Антонова. Чому ми тут — це відповідь на питання, що було зроблено за ці два роки, як я бачу майбутнє нашої України. Позаду мене знаходиться літак Руслан. Останній раз ми побудували такий літак в 1994 році. Справа від нас знаходиться недобудована «Мрія» Україна. А зліва — новий фюзеляж АН 178, який ми почали будувати «, — говорить Володимир Зеленський.

12:05 Пресконференція Володимира Зеленського почалася. Вона триватиме 3 годин.

Відеотрансляція 5 каналу