«Ганьба таким депутатам», — мовний омбудсмен Кремінь про провалене питання відміни регіонального статусу російської мови

21 мая, 2021 09 :05

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь розкритикував депутатів Миколаївської міської ради, які не спромоглися відмінити російській мові статус регіональної. Свою позицію він написав на соціальній сторінці Facebook.

«Ганьба тим депутатам Миколаївської міської ради та організаторам негідного голосування, які на сьогоднішньому пленарному засіданні злякалися скасувати рішення «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення міської ради від 21.08.2012 №19/4 «Про надання російській мові статусу регіональної мови м. Миколаєва. Нагадав би таким, що Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», рішення Конституційного Суду України від 28.02.2018 № 2-р/2018, як і основний закон — Конституція України, неухильні до виконання на всій території держави», — заявив Тарас Кремінь.

Омбудсмен написав, що чекатиме реакції з боку прокуратури на бездіяльність Миколаївської міської ради.

Також Тарас Кремінь опублікував хто і як з депутатів голосували за проєкт рішення.

Нагадаємо, що депутати Миколаївської міської ради під час чергового засідання сесії у четвер, 20 травня, не змогли скасувати рішення від 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

Зазначимо, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь неодноразово закликав депутатів скасувати рішення своїх попередників. Проте раніше питання не виносили на голосування.

Пізніше він навіть звернувся до Генпрокурора Ірини Венедіктової, щоб та через суд скасувала рішення.

Саме рішення про статус російської мови ухвалювали на сесії влітку 2012 року.

Нещодавно Запорізький окружний адмінсуд відмінив рішення про визнання російської мови як регіональної.