Поліція Миколаївщини обіцяє запровадити спеціальну систему контролю за дотриманням прав людини у своїх підрозділах

22 мая, 2021 18 :06

Система обліку дій із затриманими «Custody Records», яка вже працює у деяких регіонах країни, скоро з’явиться у підрозділах поліції  Миколаївщини. Про це йшла мова на відеоселекторній нараді в обласному главку поліції під головуванням начальника Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслана Горяченка, пишуть у пресслужбі поліції.

Проєкт «Custody Records» запровадили в Нацполіції за підтримки міжнародних та громадських організацій в минулому році, та передбачає електронну та відео-фіксацію у режимі 24/7 всіх дій, що відбуваються із затриманими під час їхнього перебування під контролем поліції від моменту фактичного затримання до переміщення у спеціалізовану установу або звільненні з-під варти.

«Система передбачає не лише відеоспостереження, а й формування досьє затриманої особи, тобто дає можливість відстежувати всі дії поліцейських і затриманого», — розповідають у поліції.

Також правоохоронці додали, що територіальні підрозділи поліції мають активізувати зусилля щодо масштабування системи автоматизованого обліку дій із затриманими особами, що, як наслідок, слугуватиме підвищенню рівня довіри населення до Національної поліції України, мінімізації кількості скарг громадян України в т. ч. і до Європейського суду з прав людини, та значно зменшить навантаження на Державний бюджет України.