Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Мовний омбудсмен звернувся до Генпрокуратури щодо скасування регіонального статусу російської мови в Миколаєві

23 мая, 2021 15 :15

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь повторно звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням позбавити російську мову статусу регіональної в Миколаєві. Про це він повідомив кореспондентам MyCity.

«Я повторно звернувся до ГПУ підготувати матеріали до суду. Паралельно дехто з наших депутатів так само підготували позови до суду задля скасування антиконституційного рішення. Як це зробили в низці областей», — розповів Тарас Кремінь.

Раніше мовний омбудсмен відреагував на те, що депутати Миколаївської міськради не змогли позбавити особливого статусу російську мову на черговій сесії міської ради.

Нагадаємо, що депутати Миколаївської міської ради під час чергового засідання сесії у четвер, 20 травня, не змогли скасувати рішення від 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

Зазначимо, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь неодноразово закликав депутатів скасувати рішення своїх попередників. Проте раніше питання не виносили на голосування.

Пізніше він навіть звернувся до Генпрокурора Ірини Венедіктової, щоб та через суд скасувала рішення.

Саме рішення про статус російської мови ухвалювали на сесії влітку 2012 року.

Нещодавно Запорізький окружний адмінсуд відмінив рішення про визнання російської мови як регіональної.