Суд залишив Медведчука під домашнім арештом

21 мая, 2021 17 :50

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваному у державній зраді куму Путіна, одному із лідерів «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку.

Про це пише «Українська правда».

Суд не задовольнив апеляційні скарги як адвокатів, так і прокурорів. Перші просили скасувати будь-який запобіжний захід, сторона обвинувачення – тримання під вартою з альтернативою застави у 300 мільйонів гривень.

Ухвала не підлягає оскарженню. Таким чином Медведчук буде перебувати під домашнім арештом до 10 липня 2021 року.

Також суд відмовився відпустити нардепа на поруки 26 його колег по фракції.

Як відомо, 11 травня, Генрпрокуратура та СБУ офіційно оголосили підозру в держзраді нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку. Підозра стосується трьох епізодів.

Перша частина підозри стосується розграбування національних ресурсів. Слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Журналістам продемонстрували декілька аудіо, на яких чоловік із голосом, схожим на голос Медведчука, спілкується із заступником уряду РФ (його Медведчук називає «Дімою» — прим.), і просить владнати ситуацію з переоформленням документів під російське законодавство.

Другий епізод відбувся у серпні 2020 року. Медведчук надіслав Козаку секретні дані про розташування прихованого війського підрозділу Збройних сил України, його обладнання. На думку слідчих, цю інформацію пізніше отримали військові країни-окупанта.

Третя частина підозри стосується безпеки держави в інформаційній сфері. Мова йдеться про підготовку фігурантами так званого проекту «Промінь» — структури, яка б чинила вплив на ситуацію в країні через українських трудових мігрантів на території України. Начебто, українців мали заохочувати їхати на заробітки саме в РФ, щоб потім вони поширювали російську пропаганду після повернення додому.