Сєнкевич заявив, що рахунки «Миколаївоблтеплоенерго» заарештували через борги, а робота підприємства заблокована

22 мая, 2021 10 :04

На сторінці Миколаївської міської ради опублікували звернення мера міста Олександра Сєнкевича з приводу рішення держави про припинення регулювання цін на газ для теплопостачальних компаній.

За словами мера, саме через держрегулювання цін одне із підприємств міста має величезні борги.

«Нагадаю: 9 лютого Уряд України, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП та Асоціація міст України підписали Меморандум. Згідно з ним органи місцевого самоврядування взяли на себе зобов’язання не підвищувати тарифи на теплопостачання до кінця опалювального сезону і забезпечити безперебійну подачу тепла до осель українців. І ми це виконали. Уряд натомість свою частину зобов’язань виконувати відмовився: понесені витрати комунальним підприємствам не компенсували, а їхні рахунки арештовуються, робота теплопостачальників зупиняється», — заявив мер.

Він додав, що зараз міське підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» є боржником перед НАК «Нафтогаз», адже борг перед державною компанією складає 349 мільйонів гривень. Зараз рахунки «облтепло» заарештовані, а його діяльність фактично зупинена.

«19 травня підприємство було змушене припинити подачу пари до пологового будинку № 1 та лікарні швидкої медичної допомоги. Для початку наступного опалювального сезону «Миколаївоблтеплоенерго» потребує близько 900 мільйонів гривень – це погашення боргів за попередні опалювальні сезони та передплата за газ для наступного сезону. Звідки взяти ці кошти – питання відкрите», — заявив він.

Також він дорікнув державі, у якої, як вважає мер, немає чіткого бачення, як вийти зі складної ситуації.