У Києві пройшов марш на підтримку трансгендерів: без сутичок не обійшлося

22 мая, 2021 17 :41

У Києві 22 травня відбувся марш на підтримку трансгендерів, приурочений до другої річниці вилучення трансгендерності з Міжнародної класифікації хвороб. Не обійшлося без провокацій.

Про це пише «Радіо свобода» та «Суспільне».

У марші взяли участь кілька сотень людей. Вони пройшлися від Михайлівської площі до Поштової.

За громадським порядком слідкували понад 400 представників поліції, зокрема поліції діалогу, та Нацгвардії.

Водночас на Михайлівській площі зібралися близько 200 противників маршу, серед яких, зокрема, були представники націоналістичної організації «Традиція і порядок».

Після закінчення Транс-Маршу на Поштовій площі його учасники організовано спустилися у метро.

Під час ходи кілька людей намагалися напасти на учасників заходу, однак поліція їх оперативно затримала, зазначає «Суспільне».

Організатори зазначають, що Транс-Марш пов’язаний з 25 травня 2019 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я виключила 11 діагнозів, пов’язаних з трансгендерністю, із категорії психічних захворювань. Кажуть, що на світовому рівні вже з початку наступного року набуває чинності Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-11).

«В Україні ж ми досі не почули від Міністерства охорони здоров’я, які саме кроки і коли воно збирається — якщо взагалі збирається робити… Ми хочемо бачити конкретні плани із впровадження нової МКХ, а також оновлення чинного клінічного протоколу та процедури юридичного визнання гендеру відповідно до неї, зокрема врегулювання можливості переходу для небінарних людей», — цитує організаторів маршу Громадське.

Довідка: Трансгендер, або транс, – термін для людей, чия гендерна ідентичність чи самовираження відрізняється від тих, які приписані їм від народження (наприклад, стать, зазначена у свідоцтві про народження). І навпаки, цисгендер, або цис, – це термін на позначення тих людей, чия гендерна ідентичність та її вираження співпадає із статтю, приписаною їм при народженні.